Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Mezoterapia igłowa

Jest niechirurgiczną metodą polegającą na aplikowaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych (peptydów biomimetycznych, witamin, aminokwasów, mikroelementów).

Mezoterapia to zabieg niezwykle istotny w profilaktyce leczenia objawów starzenia się skóry: spłyca głębokie zmarszczki, poprawia jędrność skóry i jej napięcie. Ma zbawienny wpływ na skórę pokrytą cellulitem i rozstępami, wspomaga także walkę z łysieniem.

Wskazania do zabiegu:
utrata napięcia i elastyczności skóry
zmarszczki mimiczne,
fotostarzenie,
blizny potrądzikowe,
sucha i szorstka skóra,
rozszerzone naczynka,
rozszerzone pory,
przebarwienia skóry
starzenie się skóry,
wypadanie włosów,
cellulit,
rozstępy

Przebieg zabiegu:

Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Substancje aktywne są więc podawane bezpośrednio do miejsc, które ich potrzebują. Poza odżywczymi koktajlami, które mają silne działanie rewitalizujące istotny jest również sposób ich podania. Dzięki iniekcji wywołujemy konieczność gojenia się skóry oraz jej samoregeneracji po licznych nakłuciach. W ten sposób otrzymujemy naprawdę imponujące efekty!

Istota mezoterapii igłowej

Istotą mezoterapii jest podawanie koktajli leczniczych bezpośrednio do miejsca, które ich potrzebują. Zabieg ma więc ogromną przewagę nad tradycyjną pielęgnacją domową. Przede wszystkim dlatego, że działa na poziomie skóry właściwej, a więc znacznie głębiej niż zwykłe kosmetyki.

Częstosć wykonywania zabiegu jest zaleceniem ogólnym. Może być modyfikowanu w zależności od stanu skóry i otrzymywanych efektów. Najczęściej jest to 1x na miesiąc.

Przeciwskazania:
ciąża i okres laktacji,
uczulenie na składniki zawarte w koktajlach,
cukrzyca,
opryszczka,
bakteryjne i grzybicze infekcje skóry,
stany zapalne skóry,
nowotwór,
łuszczyca,
brodawki, znamiona, zranienia w danym obszarze skóry,
zabiegi chirurgiczne w danym obszarze wykonane w ostatnich 3 miesiącach
stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Pińczów, Legionistów 15 

Tel. 794422440