Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Lifting wolumetryczny

ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.

W trakcie zabiegu wolumetrii twarzy występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż.

Efekty
Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym gwarantuje spektakularne natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 18-24 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią
Choroby o podłożu autoimmunologicznym
Skłonność do powstawania blizn przerostowych
Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Choroby nowotworowe
Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.


Objawy niepożądane

Zaczerwienienie, obrzęk
Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
Świąd w przypadku skóry wrażliwej
Nadwrażliwość w miejscu korekcji
Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Pińczów, Legionistów 15 

Tel. 794422440