Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

Kwas hialuronowy usieciowany
Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.


Przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

Efekty
Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji.

Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.


Przeciwwskazania

Ciąża, karmienie piersią
Choroby o podłożu autoimmunologicznym
Skłonność do powstawania blizn przerostowych
Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Choroby nowotworowe
Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Objawy niepożądane

Zaczerwienienie, obrzęk
Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
Świąd w przypadku skóry wrażliwej
Nadwrażliwość w miejscu korekcji
Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Pińczów, Legionistów 15 

Tel. 794422440